Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Erasmus Koordinatörlüğü

Yurtdışında ve Dönüşte Yapılacaklar

YURTDIŞINDA VE DÖNERKEN YAPILACAK İŞLEMLER

Vardıktan sonra:
Certificate of Arrival/Departure Formununun Arrival kısmını imzalatıp doldurarak erasmusogrenimcomu.edu.tr adresine iletiniz. 

Dönüşte :
Erasmus hibenizin 2. taksidini alabilmeniz için yapmanız gereken işlemler aşağıdaki gibidir.

1. Confirmation of Training Belgesi
Daha önce varışınızda Arrival kısmını doldurmuş olduğunuz Certificate of Arrival/Departure formunun Departure kısmını da gittiğiniz kurumda doldurulmasını ve onaylanmasını sağlayınız. Dönüşünüzde ÇOMÜ Erasmus Birimi'ne getiriniz.

2. Pasaportunuzun giriş çıkış sayfalarının fotokopisi
Döndüğünüzde pasaportunuzun giriş çıkış mühürlerinin ve vizenin bulunduğu sayfaların fotokopisini Erasmus Birimi'ne getiriniz.

3. Online rapor formu / Mobility Tool Anketi

Tüm belgelerinizi teslim ettikten sonra bilgileriniz Erasmus ofisi tarafından Mobiity Tool+ veri tabanına işlenecektir. Bu işlemin ardından size elektronik bir rapor formu gelecektir. Bu rapor formu tarafınızdan doldurulmadan nihai ödemeler gerçekleştirilmeyecektir. 

4. Çevirimiçi dil sınavı (OLS) : Faaliyetlerini tamamlayan öğrencilerin OLS sistemi üzerinden dil sınavlarına girmeleri gerekmektedir. Sınav ile ilgili herhangi bir belgenin ofise getirilmesine gerek yoktur.  Sınav tamamlanmadan ikinci ödemeler gerçekleştirilmeyecektir.

Ekler

Certificate of Arrival-Departure.doc