Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Erasmus Koordinatörlüğü

İtirazlar ve Değişiklikler Sonucu Oluşan Güncellenmiş 2022/2023 Akademik Yılı Erasmus Öğrenim ve Staj Hareketliliği Sonuçları

-

2022/2023 Akademik Yılında Güz ve Bahar döneminde Erasmus Öğrenim ve Staj Hareketliliği'nden yararlanmak üzere seçilen aday öğrencilerin gideceği üniversitelerin belirtildiği listeler hazırlanmıştır.

Kullanıcak projelerden biri olan 2022-1-TR01-KA131-HED-000052034 numaralı projenin bütçesi henüz Ulusal Ajans tarafından ilan edilmemiştir. Seçimler önceki sene giden öğrenci sayıları dikkate alınarak gerçekleştirilmiştir. Ulusal Ajans ilanının ardından listelerde (turuncu ve yeşil) renkli olarak gösterilen aday öğrencilerin statüsü asil öğrenci olarak değiştirilecektir.

Erasmus Öğrenim Hareketliliği Sonuçları için tıklayınız.

Erasmus Staj Hareketliliği Sonuçları için tıklayınız.

Başarı sıralamaları ve hibeli/hibesiz aday öğrenci seçim listesi hakkında detaylı bilgi aşağıda bulunmaktadır:

  • Turuncu ile işaretlenmiş olan öğrenciler, listede belirtilen üniversitelere güz dönemi için HİBELİ yerleştirilmişlerdir.
  • Yeşil ile işaretlenmiş olan öğrenciler, listede belirtilen üniversitelere bahar dönemi için HİBELİ yerleştirilmişlerdir.
  • Mavi ile işaretlenmiş olan öğrenciler, listede belirtilen üniversitelere ilgili dönemlerde HİBESİZ olarak yerleştirilmiştir.
  • Öğrenim hareketliliği sonuç listesinde kırmızı renkle işaretli öğrenciler, başvuru duyurusunda açıkça belirtilen şartlardan biri ya da birkaçına aykırı şekilde başvurdukları için uygunluk kontrolü aşamasında başvuruları reddedilmiştir.
  • Staj hareketliliği sonuç listesinde kırmızı renkle işaretli öğrencilerin başvuru evraklarındaki eksiklik nedeniyle en kısa zamanda Erasmus Ofisi ile "erasmusogrenim@comu.edu.tr" adresi üzerinden e-posta ile irtibata geçmelidir.

Başvuru ve yerleştirme sonuçları, başvuruda bulunan öğrencilerin bölümlerindeki başarı durumlarına göre sıralanmış şekilde yukarıdaki listelerde yer almaktadır.

Adayların sunduğu evrakların incelenmesi sonucunda beyana aykırı bir durum tespit edilmesi halinde, sürecin hangi aşamasında olursa olsun adayın başvurusu iptal edilecektir.


Bilgilendirme Toplantıları

Lütfen toplantıya gelmeden önce buraya tıklayarak gitmeden önce yapılması gerekenler sayfasını dikkatlice inceleyiniz fakat başvuru konusunda herhangi bir işlem yapmayınız. ​

Seçilen öğrencilerin bilgilendirme toplantısına katılımı zorunludur.

Toplantıya katılmayan adaylar için başta puan düşümü olmak üzere kurallar dahilindeki tüm yaptırımlar uygulanacaktır.

Güz Döneminde Gitmek Üzere Seçilenler için Toplantı Takvimi

Toplantı tarihi: 13 Nisan 2022

Toplantı Yeri: Microsoft Teams

Saat: 14:00

Seçilen öğrencilere toplantı kodu, toplantı gününden önce başvuru yaptıkları e-posta adreslerine gönderilecektir. Lütfen e-postanızı ve Teams hesabınızı kontrol etmeyi unutmayınız!

Staj Hareketliliği ile Gitmek Üzere Seçilenler için Bilgilendirme Toplantısı

Toplantı tarihi: 20 Nisan 2022

Toplantı Yeri: Microsoft Teams

Saat: 14:00

Seçilen öğrencilere toplantı kodu, toplantı gününden önce başvuru yaptıkları e-posta adreslerine gönderilecektir. Lütfen e-postanızı ve Teams hesabınızı kontrol etmeyi unutmayınız!

Bahar Döneminde Gitmek Üzere Seçilenler için Toplantı Takvimi

Bahar dönemi hareketliliğe seçilen öğrencilerin şu an herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

Bahar dönemi hareketlilik gerçekleştirecek öğrencilere Bilgilendirme Toplantısı Eylül-Ekim aylarında yapılacak ve öğrenciler toplantıdan önce e-posta yoluyla bilgilendirilecektir.


Feragat

Herhangi bir sebeple hakkından feragat etmek isteyen öğrenciler buradaki dilekçeyi doldurup erasmusogrenim@comu.edu.tr e-posta adresine pdf ya da jpeg formatında gönderebilirler. 


Erasmus Hareketliliği ile ilgili tüm sorularınızı lütfen erasmusogrenim@comu.edu.tr'ye gönderiniz!

Ekler

Hakkından Feragat Dilekçesi.doc
İTİRAZLAR VE DEĞİŞİKLİKLER SONRASI 2022-2023 AKADEMİK YILI ÖĞRENİM HAREKETLİLİĞİ BAŞVURU SONUÇLARI.pdf
İTİRAZLAR VE DEĞİŞİKLİKLER SONRASI 2022-2023 AKADEMİK YILI STAJ HAREKETLİLİĞİ BAŞVURU SONUÇLARI.pdf