Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Erasmus Birimi

2024-2025 Akademik Yılı Güz ve Bahar Dönemi Öğrenim ve Staj Hareketliliği Başvuru Sonuçları

2024/2025 Akademik Yılında Güz ve Bahar döneminde Erasmus Öğrenim ve Staj Hareketliliği'nden yararlanmak üzere seçilen aday öğrencilerin gideceği üniversitelerin belirtildiği listeler hazırlanmıştır.

Kullanılacak projelerden 2024 yılına ait projenin bütçesi henüz Ulusal Ajans tarafından ilan edilmemiştir. Seçimler önceki sene giden öğrenci sayıları dikkate alınarak gerçekleştirilmiştir. Ulusal Ajans'ın ilanı ardından listelerde (turuncu ve yeşil) renkli olarak gösterilen aday öğrencilerin statüsü asil öğrenci olarak değiştirilecektir.

Erasmus Öğrenim Hareketliliği Sonuçları için tıklayınız.

Erasmus Staj Hareketliliği Sonuçları için tıklayınız.

Başarı sıralamaları ve hibeli aday öğrenci seçim listesi hakkında detaylı bilgi aşağıda bulunmaktadır:

  • Turuncu ile işaretlenmiş olan aday öğrenciler, listede belirtilen üniversitelere güz dönemi için hibeli olarak yerleştirilmişlerdir.
  • Yeşil ile işaretlenmiş olan aday öğrenciler, listede belirtilen üniversitelere bahar dönemi için hibeli olarak yerleştirilmişlerdir.
  • Mavi ile işaretlenmiş olan aday öğrenciler sunmuş oldukları kabul mektuplarındaki staj yerlerine hibeli olarak gitmeye hak kazanmıştır.
  • Sonuç listelerinde kırmızı renkle işaretli öğrenciler, başvuru duyurusunda açıkça belirtilen şartlardan biri ya da birkaçına aykırı şekilde başvurdukları için uygunluk kontrolü aşamasında başvuruları reddedilmiştir.
  • Öğrenim ve Staj hareketliliği sonuç listesinde yerleştirildiği yer olarak "ofisle iletişime geçiniz" yazan öğrencilerimizin başvurularında eksiklik nedeniyle en kısa zamanda Erasmus Ofisi ile "erasmusogrenim@comu.edu.tr" adresi üzerinden e-posta ile irtibata geçmelidir.
  • Adayların sunduğu evrakların incelenmesi sonucunda beyana aykırı bir durum tespit edilmesi halinde, sürecin hangi aşamasında olursa olsun adayın başvurusu iptal edilecektir!

Hibesiz Öğrenci

Öğrenciler hibe almadan da  asgari kriterleri yerine getirerekyeterli anlaşma kontenjanı olduğu takdirde Erasmus Programı'ndan yararlanabilirler.

Sonuç listesinde adı bulunan fakat hibe hakkı kazanamamış geçerli bir başvurusu bulunan öğrenciler, hareketlilikten hibesiz olarak yararlanmak için buradan indirip doldurabilecekleri hibesiz başvuru dilekçesini 2 Nisan 2024 Salı gününe kadar (2 Nisan 2024 tarihi de dahil olmak üzere) erasmusogrenim@comu.edu.tr e-posta adresine pdf ya da jpeg formatında atmaları gerekmektedir.


Bilgilendirme Toplantıları

Lütfen toplantıya gelmeden önce buraya tıklayarak gitmeden önce yapılması gerekenler sayfasını dikkatlice inceleyiniz fakat başvuru konusunda herhangi bir işlem yapmayınız. ​

Seçilen öğrencilerin bilgilendirme toplantısına katılımı zorunludur.

Toplantıya katılmayan adaylar için başta puan düşümü olmak üzere kurallar dahilindeki tüm yaptırımlar uygulanacaktır.

Güz Döneminde Gitmek Üzere Seçilenler için Toplantı Takvimi

Toplantı tarihi: 16.04.2024

Toplantı Yeri: Microsoft Teams

Saat: 14:00

Seçilen öğrencilere toplantı kodu, toplantı gününden önce başvuru yaptıkları e-posta adreslerine gönderilecektir.

Staj Hareketliliği ile Gitmek Üzere Seçilenler için Toplantı Takvimi

Toplantı tarihi: 17.04.2024

Toplantı Yeri: Microsoft Teams

Saat: 14:00

Seçilen öğrencilere toplantı kodu, toplantı gününden önce başvuru yaptıkları e-posta adreslerine gönderilecektir.

Bahar Döneminde Gitmek Üzere Seçilenler için Toplantı Takvimi

Bahar dönemi hareketliliğe seçilen öğrencilerin şu an herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

Bahar dönemi hareketlilik gerçekleştirecek öğrencilere Bilgilendirme Toplantısı Eylül-Ekim aylarında yapılacak ve öğrenciler toplantıdan önce e-posta yoluyla bilgilendirilecektir.


İtirazlar

Seçim sonuçları konusunda itirazı olan öğrencilerin, buradan indirecekleri itiraz dilekçesini en geç 2 Nisan 2024 Salı gününe kadar (2 Nisan 2024 tarihi de dahil olmak üzere) erasmusogrenim@comu.edu.tr e-posta adresine pdf ya da jpeg formatında atmaları gerekmektedir.


Feragat

Herhangi bir sebeple hakkından feragat etmek isteyen öğrenciler buradaki dilekçeyi doldurup erasmusogrenim@comu.edu.tr e-posta adresine pdf ya da jpeg formatında gönderebilirler. 


Erasmus Hareketliliği ile ilgili tüm sorularınızı lütfen erasmusogrenim@comu.edu.tr'ye gönderiniz!

Ekler

2024-2025 Akademik Yılı Güz ve Bahar Dönemi Öğrenim Hareketliliği Başvuru Sonuçları.pdf
2024-2025 Akademik Yılı Staj Hareketliliği Başvuru Sonuçları.pdf
Erasmus Hareketliliği Başvuru Sonuçlarına İtiraz Dilekçesi.doc
Feragat Dilekçesi.doc
Hibesiz Hareketlilik Dilekçesi.doc