Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Erasmus Koordinatörlüğü

Güzel Sanatlar Fakültesi için Erasmus Bilgilendirme Toplantısı

Üniversitemizde Erasmus öğrenci ve personel değişim hareketliliğin görünürlüğünü arttırmak ve programdan daha fazla ÇOMÜ'lünün yararlanmasını sağlamak adına düzenlenen bilgilendirme çalışmalarına Güzel Sanatlar Fakültesi'nde devam edildi.

Fakültenin talebi doğrultusunda organize edilen Erasmus Bilgilendirme toplantısına katılan Erasmus Kurum Koordinatörü Ali Emrah Tokatlıoğlu ve Giden Öğrenci Sorumlusu Elvan Ecem Başel, fakülte öğrencileri ve öğretim üyelerinden oluşan kırk kişilik bir katılımcı topluluğu önünde sunumlarını gerçekleştirdi. 

Genel bilgileri, başvuru süreçlerini ve seçim usullerini içeren bu sunumun ardından soru-cevap yönetmi ile katılımcıların Erasmus hareketliliği ile ilgili soruları yanıtlandı. Geçtiğimiz yıllarda Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinden Erasmus Hareketliliğine başvurunun ve hareketlilik gerçekleştiren öğrenci sayısının düşük olması göz önüne alındığında bu toplantının önemi hem Koordinatörlüğümüz için hem de Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri için bir kat daha önem kazanmaktadır. Gerek toplantıya katılım sayısı gerekse toplantı sırasındaki ilgi, ilerleyen dönemde geçmişten daha fazla Fakülte öğrencimizin bu programdan yararlanmak için hevesli olacağı umutlarını yeşertmektedir. 

Erasmus Kurum Koordinatörlüğü olarak tüm ekibimiz, üniversitemiz birimlerinden gelen bu tarz bilgilendirme taleplerine alanında uzman personelinin desteği ile her zaman olumlu cevap vermekte, mümkün olan en üst düzey katılımla bu gibi toplantıların gerçekleşmesine çaba sarf etmektedir.